صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21 تا 22 به مدت 60 دقیقه

علیرضا افتخاری در گفتگو با رادیو تهران گفت: خود را تافته جدا بافته نمی دانم اما باید از من بخواهند تا دوباره شروع به کار کنم.

علیرضا افتخاری مهیاری(زاده 10 فروردین 1337 در اصفهان) خواننده موسیقی سنتی ایرانی است. او طی چندین سال فعالیت در عرصه موسیقی سنتی ایرانی، خوانندگی بیش از شصت آلبوم موسیقی را بر عهده داشته ‌است و در سال 1389 موفق به اخذ نشان چهره‌های ماندگار شد.

برنامه"صحنه" از رادیو تهران در گفت وگو با چهره های مشهور و معروف، آخرین اخبار و حواشی را از زبان خود چهره ها به اطلاع علاقه مندان می رساند. این بار مهمان برنامه علیرضا افتخاری، افتخار موسیقی ایران، مهمان برنامه است.

مجری برنامه صحنه، آرش ظلی پور به دلایل کم کاری علیرضا افتخاری اشاره کرد و گفت: شما زمانی پرکار بودید و نام آلبوم هایتان را اگر بخواهیم نام ببریم فرصت برنامه به اتمام می رسد، شما مستقیم و غیر مستقیم عنوان کردید که از آن ماجرا به بعد و داستان احمدی نژاد کم کارشدید؟

افتخاری در پاسخ به این پرسش که باید به فراخور زمان و مکان توجه کرد، گفت: آرزو داشتم که بیشتر کارکنم و جواب دل مردم عزیزمان را با کارهای خوب بدهم، ولی روزی اتفاقی افتاد که اسمش را هم اتفاق نمی توان گذاشت.
ده سال از آن اتفاق گذشته است، اما باید عرض کنم آن زمان در مکانی، بزرگی به بنده احترام کرد و متقابلا باید جواب آن احترام را می دادم و هر ایرانی وطن پرستی باید هرشخصیتی در مقابلش احترام می گذارد جواب آن احترام را بدهد.
وی ادامه داد: هم اکنون وقت این نیست درباره موسیقی صحبت کنم. درحال حاضر نمی توانم دروغ بگویم، بعضی از مردم به من روحیه دادند و بعضی ها هم به من آسیب رساندند و من انسانم نباید تنگناها را به زبان بیاورم ، ولی علیرضا افتخاری آن زمان چه باید می کرد؟

درحال حاضر دل شما برای آن فضا و نیلوفرانه ای که یک ایران زمزمه اش می کردند و خیلی کارهای دیگر علیرضا افتخاری تنگ نمی شود؟
خواننده پیشکسوت در پاسخ افزود: افتخار بنده است که این نقدینگی را دارم و قلبم برای مردم ایران می تپد، اما باید از من بخواهند تا شروع به کار کنم.

مجری رادیو تهران در ادامه گفت: یعنی از آقای افتخاری نمی خواهند که بخواند؛ مثلا تیتراژ های تلویزیونی و... ازکنسرت گزارها وتهیه کننده های موسیقی ازعلیرضا افتخاری نمی خواهند که بخواند، مگر می شود؟
افتخاری درباره این پرسش گفت: باید توجه لازم را آنهایی که مسئول هستند، داشته باشند. اگر یک مقدار در این فضا دستم رو باشد نیازم را به صفر برسانم؛ خود را تافته جدا بافته نمی دانم.
من مبلغ هایی که برای کارهایم می گرفتم نسبت به جوان های امروزی بسیار ناچیز بود و جوانان باید بالاخره تلافی ما را دربیاورند و خوشحال می شوم مبالغ نجومی دریافت کنند.

ظلی پور ادامه داد: درگفتگو با استاد بهمن رجبی پرسیدم آیا استادی روشنفکر تر از این استاد داریم؟ آیا شکسته دل تر از این استاد داریم؟
وی گفت: ما باید دنبال اکسیر همدلی و همبستگی باشیم.

و اما ماجرایی که انقدر باعث رنجش علیرضا افتخاری شد از این قرار است:
علیرضا افتخاری تا قبل از سال 80 یک خواننده کم حاشیه محسوب می‌شد که کمتر مصاحبه می‌کرد و به ندرت کنسرت برگزار می‌کرد. اما 14 ماه بعد از انتخابات سال 1388(1389) و جریان اعتراضات به نتایج انتخابات دهم ایران به مناسبت روز خبرنگار، برنامه‌ای برگزار شد و افتخاری به عنوان خواننده در آن مجلس حضور یافت. در ادامه این مراسم، که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت نیز در آن حضور داشت. افتخاری و احمدی‌نژاد یکدیگر را به گرمی در آغوش گرفتند و روبوسی کردند. این مسئله به شدت مورد خشم معترضان به نتایج انتخابات قرار گرفت.

برنامه "صحنه" کاری از گروه مدیریت و برنامه ریزی شهری است که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 تا 22 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز تقدیم حضور مخاطبان می شود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • تمامی عوامل فیلم به هدفشان رسیدند

  • زنده باد کسانی که برای آبادانی کشورم قدم برمی‌دارند

  • کثرت رسانه‌ها ارزش آنها را کم کرده است

  • طرح سینمایی دوستدار خانواده اجرایی شد

  • ماجرای ضرر میلیاردی محسن یگانه و مهاجرتش به کانادا

  • روز بلوا، متفاوت ترین تجربه‌ی من در فیلمسازی است

  • نحوه‌ی پیشنهاد کارگردان مرا به سینما بازگرداند

  • مردم از فیلم پسرکشی استقبال می‌کنند

  • هرچه داریم از همدلی مردم است

  • در حال آماده کردن مستندی برای جشنواره سال آینده هستم